GoogleAdwords

Google Adwords Reklamlarınızın görüntülenebileceği binlerce web sitesinden ve uygulamadan oluşan dünyada en çok tercih edilen reklam ağıdır.
SORUCEVAP

Google Adwords Nedir ?
Google Adwords, dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da doğal arama sonuçlarında geride kalan web sitelerini açık arttırmalı Tıklama Başına Maliyet (TBM) sistemiyle işletmenizin sağladığı hizmet veya ürünlerle alakalı olarak aranan kelimelerde sitenizin Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan ücretli bir araçtır.
Google Adwords satışlarınızı arttırmada en etkili yöntemlerden birimidir ?
Google reklamları, yeni müşteriler arayan, ama bunun için yeterli zamanı ve bütçesi olmayan firmalar için yüksek oranda verim sağlar.İş potansiyeliniz ile birlikte müşteri kazancınız ve kar payınız aynı oranda artacaktır.
Google Adwords Reklamlarım Nerede Görünecek ?
GoogleArama motoru sonuçlarının yukarısında, yanında ya da aşağısında.
Reklamlar, Google'da ve Google Görüntülü Reklam Ağı'nda görünebilir:
Anahtar Kemime Teklifleri Nasıl Belirlenir ?
Size kazanç sağlayacak anahtar kelimeleri seçmek bir kampanya yürütme sürecinde en önemli faktörlerdendir. Adwords ağındaki anahtar kelimeleri seçmeden önce göz önünde bulundurulması gereken birçok durum vardır. Şunu bilmeliyiz ki, en pahalı yani en yüksek tekliflerin olduğu anahtar kelimeler, sizin için en kazançlı olacak anahtar kelimeler demek değildir. Sunduğunuz ürün veya servise en uygun olan anahtar kelimeleri seçerken aynı zamanda bu kelimelerden kar elde edip edemeyeceğinizi de göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır.
İlk Sayfa Tahmini Teklifi Nedir ?
Reklamınızın arama sonuçlarının ilk sayfasında görünmesi için ayarlamanız gereken teklifin tahmini bir tutarı olup, bir arama sorgusu anahtar kelimenizle tam olarak eşleştiğinde, reklamınızın ilk sayfada görünmesi için gereken tıklama başına maliyet (TBM) teklifine yakın bir değerdir. Teklifiniz bu tahmini karşılamadığında reklamınızın görünmesi yine de mümkündür, ancak arama sonuçlarının ilk sayfasında görünmeme olasılığı daha yüksektir.
Tahmin, anahtar kelimenin Kalite Puanı'nı ve diğer reklam verenlerle olan rekabeti temel alır. İlk sayfa teklifi tahmininizin çok yüksek olması, anahtar kelimenizin Kalite Puanının yetersiz olduğu ve yükseltilmesi gerektiği anlamına gelebilir.
Tahmin bir garanti sağlamaz; bazı durumlarda ilk sayfa teklifi tahminini karşıladığınız halde reklamınız ilk sayfada görünmeyebilir.
Google Adwords Maliyeti Ne Kadar ?
Minimum harcama zorunluluğu yoktur. Her gün ne kadar harcama yapmak istediğinizle ilgili limiti siz belirlersiniz. Tıklama başına ne kadar ödeme yapmak istediğinizi siz belirlersiniz ve Yalnızca reklamlarınıza yapılan tıklamalar için ödeme yaparsınız.
Ülke ve Şehir Genelinde Reklam Verebilir miyim?
Reklamlarınızı sadece belirli bir bölgede arama yapan kişilerce görüntülenebilecek şekilde ayarlayın. Artık sizden belli bir uzaklıktaki çevrimiçi müşterileri hedeflemek çok daha kolay. Google AdWords reklamları İran, Sudan, Suriye ve Küba haricindeki tüm ülkelere ve şehirlere hedeflenebilmektedir.
REKLAMÖRNEKLERİ

Reklamlarınız, ilgili arama sonuçlarının yanında ve Google Reklam Ağı'nda yer alan web sitelerinde yayınlanır.Başka bir deyişle,reklamlarınızı,sunduğunuz ürün ve hizmetlere gerçekten ilgi duyan kullanıcılar görüntüler.

1 EKİM HAKKINDA

İletişim

Copyright © 2014 1ekim All rights reserved.Design and developed by 1ekim.com